ברוכים הבאים למאגר הפעילויות והמידע לקהילה חזקה בימי קורונה

החברה למתנסים

לחוד אבל ביחד

בזמנים אלו הקהילות שלנו מתמודדות עם אתגר -  לתמוך, להיתמך ולהרגיש יחד תוך שמירה על ריחוק ובידוד פיזי.
אתר זה הוא במה לקהילות של החברה למתנסי"ים, הוא מושתת על היוזמות והרעיונות שלכם: מנהלים, רכזים, מדריכים ופעילים בשטח. אתם מוזמנים לאמץ רעיונות ולחבור אליהם, לשתף ברעיונות ולהגיב. יחד נחזק את הקהילה ואת הפרטים בה ונוודא שלמרות הבידוד, אף אחד לא מרגיש לבד.

האתר בהרצה נשמח לקבל תגובות

מרכזים קהילתיים מפעילים את הקהילה בימי קורונה

כפיים לרופאים, שירה בציבור, קישוטים
התעמלות משפחתית, תחרויות מאתגרות...

רעיונות לפעילויות קהילתיות

מידע שימושי

תכנים ופעילויות ברשת

סטלה יאנג – אני לא ההשראה שלך

סטלה
סטלה יאנג היא קומיקאית ועיתונאית שבמקרה מתניידת ביום יום בכיסא גלגלים -- עובדה שלא, כמו שהיא מבהירה, הופכת אותה מיד להשראה אצילה לכל האנושות. בהרצאה המאוד מצחיקה הזו, יאנג מפרקת את ההרגל של החברה להפוך אנשים מוגבלים ל "פורנו השראה".

לא משאירים אף אחד מאחור – דרור

קמפיין - דרור
"בקורונה נתנו הוראה לא לפתוח את הדלת הקדמית באוטובוס, רק שהפתיחה מפעילה את מערכת הכריזה. כך שאני, אדם עם עיוורון, לא יודע אם הגעתי לתחנה בה אני צריך לרדת. נתנו הנחיות ושכחו אותנו." דרור, פעיל קהילה נגישה, אבא וסבא שעוסק המון בספורט ועם רקורד רב שנים בתחום ההיי טק, הוא אדם שחשובה לו מאוד עצמאותו ויכולתו לעשות דברים בעצמו. אך עם הגעת הקורונה וההגבלות והכללים שנקבעו, הוא מרגיש כיצד עצמאותו קטנה, ותלותו באחרים גדלה.

לא משאירים אף אחד מאחור – מוחמד

קמפיין - מוחמד
"כל אחד מאיתנו סולל לעצמו את הדרך". מוחמד נולד עם מגבלה בראייה שעם השנים הידרדרה וראייתו אבדה לחלוטין. למציאות החדשה הוא הסתגל דיי מהר, התחתן והביא ילדה לעולם ולמד ל-2 תארים. מוחמד מאמין כי המגבלה היא רק חלק מהזהות, ולכולם יש זכויות להתפתח, להקים משפחה ולהיות חלק.

לא משאירים אף אחד מאחור – סער

קמפיין - סער
"קשה לי שיש בידוד, שסגרו אותנו בבית, מתגעגע לפגוש את החברים." סער בוכבינדר, אמן, מוסיקאי ופעיל קהילה נגישה הנמצא על הרצף האוטיסטי, מספר על הקשיים שהוא חווה בזמן הקורונה.

פעילויות תמיכה בקהילה

אנשים עם מוגבלות

אנשים עם מוגבלות

מבודדים וחולים

מתקשים כלכלית

קשישים

אזרחים ותיקים

עולים חדשים

עולים חדשים

מבודדים וחולים

עסקים