סרטונים

סטלה יאנג – אני לא ההשראה שלך

סטלה
סטלה יאנג היא קומיקאית ועיתונאית שבמקרה מתניידת ביום יום בכיסא גלגלים -- עובדה שלא, כמו שהיא מבהירה, הופכת אותה מיד להשראה אצילה לכל האנושות. בהרצאה המאוד מצחיקה הזו, יאנג מפרקת את ההרגל של החברה להפוך אנשים מוגבלים ל "פורנו השראה".

לא משאירים אף אחד מאחור – דרור

קמפיין - דרור
"בקורונה נתנו הוראה לא לפתוח את הדלת הקדמית באוטובוס, רק שהפתיחה מפעילה את מערכת הכריזה. כך שאני, אדם עם עיוורון, לא יודע אם הגעתי לתחנה בה אני צריך לרדת. נתנו הנחיות ושכחו אותנו." דרור, פעיל קהילה נגישה, אבא וסבא שעוסק המון בספורט ועם רקורד רב שנים בתחום ההיי טק, הוא אדם שחשובה לו מאוד עצמאותו ויכולתו לעשות דברים בעצמו. אך עם הגעת הקורונה וההגבלות והכללים שנקבעו, הוא מרגיש כיצד עצמאותו קטנה, ותלותו באחרים גדלה.

לא משאירים אף אחד מאחור – מוחמד

קמפיין - מוחמד
"כל אחד מאיתנו סולל לעצמו את הדרך". מוחמד נולד עם מגבלה בראייה שעם השנים הידרדרה וראייתו אבדה לחלוטין. למציאות החדשה הוא הסתגל דיי מהר, התחתן והביא ילדה לעולם ולמד ל-2 תארים. מוחמד מאמין כי המגבלה היא רק חלק מהזהות, ולכולם יש זכויות להתפתח, להקים משפחה ולהיות חלק.

לא משאירים אף אחד מאחור – סער

קמפיין - סער
"קשה לי שיש בידוד, שסגרו אותנו בבית, מתגעגע לפגוש את החברים." סער בוכבינדר, אמן, מוסיקאי ופעיל קהילה נגישה הנמצא על הרצף האוטיסטי, מספר על הקשיים שהוא חווה בזמן הקורונה.

לא משאירים אף אחד מאחור – עדה

קמפיין - עדה
"עשיתי הכל, בתנאים שלי, אבל עשיתי, עד שהגיעה הקורונה." עדה מזוז, פעילת קהילה נגישה, מספרת על מסמך התעדוף שקובע כי לאדם ללא מוגבלות תינתן עדיפות על פניה במקרה של מחסור במכונות הנשמה, על החרדה שהוא מעורר בה ובמשפחתה, אך גם את המסר שהוא מעביר - שהיא, שווה פחות

לא משאירים אף אחד מאחור – מירב

קמפיין - מירב
"לכולם קשה, אבל יש אנשים שקשה להם במיוחד. אנחנו חייבים להביא את הקול שלהם, חייבים" למירב, פעילת קהילה נגישה, כואב לראות כיצד הקורונה החזירה את אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות אחורה, אך יותר מזה, כיצד זה כלל לא נמצא בשיח הציבורי.

לא משאירים אף אחד מאחור – עמק

קמפיין - עמק
"אם יפסידו אותך, לא נורא, אתה על כיסא גלגלים, העיקר שנציל את האדם שהולך על שתי רגליים.". עמק, שאיבד את היכולת ללכת בתאונת דרכים, נאלץ בתקופת הקורונה להיעזר הרבה יותר בקרוביו, ולהפחית ביציאות מהבית פשוט כי הוא חושש. הסיבה לכך היא מסמך התעדוף של משרד הבריאות הקובע כי במקרה שצריך לבחור את מי לחבר למכונת הנשמה, לאדם ללא מוגבלות תינתן עדיפות על אדם המתנייד על כיסא גלגלים.